بهره برداری از فاز نخست پروژه تقاطع سه سطحی معلم شیراز با حضور مدیران شهری

فاز یک میدان معلم شیراز
به گزارش پایگاه خبری شهرداری شیراز، آقای مهندس علیرضا پاک‌فطرت در بازدید از پروژه میدان معلم شیراز با اشاره به اینکه کلنگ این پروژه در تابستان سال ۱۳۹۲ به زمین خورده است اظهار داشت: جابجایی تاسیسات این نقطه از شهر بیش از ۱۹ ماه زمان برده است.

وی با تاکید بر اینکه بخش عمده اقدامات اجرایی و عمرانی پروژه معلم در یک سال و نیم گذشته انجام شده است افزود: عملیات اجرایی این پروژه از روزهای پایانی سال ۱۳۹۳ آغاز شد و تا دو روز آینده فاز نخست آن به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار شیراز با بیان اینکه محدود کردن قطر میدان و جابجایی تاسیسات مهم مربوط به گاز شهری، برق و … زمان زیادی را از مدیران پروژه به خود اختصاص داد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شاهراه اصلی گاز شهر شیراز از این میدان عبور می‌کرد و اینجا زمانی به چهار راه گاز معروف بوده است، جابجایی تاسیسات آن نیز با حساسیت‌های زیادی مواجه بود.

آقای مهندس پاک‌فطرت با تاکید بر اینکه تمام سعی شهرداری بر این بوده است که کیفیت فدای زمان نشود گفت: تا پایان امسال این پروژه به طور کامل افتتاح شده و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

وی به مدت زمان محدود تا آغاز بازگشایی مدارس و وجود تعداد زیاد مدارس در اطراف میدان معلم و همچنین کتابخانه عمومی، بر لزوم بازگشایی هر چه زودتر این محور تاکید و خاطرنشان کرد: سطح سوم این پروژه تا دو روز آینده باز می‌شود تا مردم راحت‌ تردد کنند و امکان ادامه عملیات اجرایی پروژه در سطح پایین وجود داشته باشد.

آقای مهندس پاک‌فطرت با اشاره به اینکه فاز نخست پروژه میدان معلم بیش از ۶۰ درصد پروژه را تشکیل داده است افزود: در گذشته بار ترافیکی سنگینی بر این میدان حاکم بود اما با تلاش شبانه‌روزی فاز نخست این پروژه افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه ارتفاع پل در سطح سوم پروژه میدان معلم ۱۷ متر و عرض آسفالت ۲۰ متر است و تاکنون ۳۰ هزار مترمربع بتن‌ریزی و ۲۷ هزار مترمربع قالب‌بندی انجام شده است تصریح کرد: برای این پروژه ۱۸ هزار متر مکعب خاکبرداری انجام شده است.

شهردار شیراز از صبر و شکیبایی شهروندان تشکر و قدردانی کرد و با اشاره به اینکه میدان شهید رودکی نیز در دو سال آینده به تقاطعی بزرگ تبدیل می‌شود گفت: پروژه میدان معلم پس از تکمیل در کنار بوستان میدان معلم به فضای زیبای شهری با نورپردازی و جلوه‌ای خاص در شب، در شان شهروندان شیراز تبدیل می شود.