بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح خلیج فارس قزوین با حضور وزیر محترم کشور و مدیران استان

khghazvin

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری قزوین؛ آقای مهندس حق لطفی در آیین افتتاح تقاطع غیرهمسطح خلیج فارس که با حضور وزیر کشور برگزار شد، افزود: افتتاح این تقاطع غیرهمسطح که مشکل اصلی بارترافیکی این منطقه را حل کرده است، رضایت شهروندان را به همراه دارد.

وی با تشریح مشخصات فنی این تقاطع غیرهمسطح که در جنوب شهر قزوین محدوده ایستگاه راه آهن در ورودی جاده قزوین به بوئین زهرا احداث شده است، افزود: به‌علت حجم انبوه تردد خودرو به خصوص ماشین آلات سنگین در میدان سابق از سمت بویین زهرا و شرکت‌های حومه به طرف قزوین و از کمربندی زنجان و رشت به سمت جاده بویین زهرا، شاهد ترافیک نیمه سنگین در این میدان و تقاطع های مجاور بودیم.

وی بیان کرد: این تقاطع در مسیر جاده بویین زهرا به ساوه و سلفچگان و همچنین راه آهن قزوین، به‌منظور افزایش ظرفیت ترافیکی تقاطع جاده بویین زهرا با خیابان اصفهان، تسهیل در دسترسی عبور و مرور به خارج شهر و ساماندهی ورودی شهر قزوین، سهولت در تردد شبکه ترافیکی مسیر و افزایش رضایتمندی مردم در محور و نیز توسعه شهری و ایجاد ظرفیت‌های جدید اجتماعی و اقتصادی احداث شده است.

آقای مهندس حق لطفی با بیان اینکه از سال ۱۳۸۹مطالعات طرح جامع ترافیک در استان شروع شده بود، گفت: این طرح در سال ۱۳۹۳به تصویب شورای عالی ترافیک رسید و بر اساس این طرح با احداث بزرگراهی به‌طول یک کیلومتر از جاده بویین زهرا به سمت قزوین و بالعکس و نیز احداث رمپ‌های جانبی و میدانی با شعاع و کاربری مناسبتر، معضل ترافیکی در این میدان حل می‌شود.

وی گفت: افزایش خطوط راه آهن شهر قزوین از یک خط به چهار خط از دیگر اهداف احداث این تقاطع بود.

وی تصریح کرد: در پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح خلیج فارس ۴/۸ کیلومتر راه آسفالته، ساخت چهار دستگاه پل شامل ۲ دستگاه به دهانه ۲۶ متر و ۲ دستگاه پل راه آهن با ۲ دهانه ۱۳ متری و میدان ورودی شهر به شعاع ۸۰ متر درنظر گرفته شده است.

مشاور شهردار قزوین بیان کرد: این پل به‌صورت زیرگذر طراحی شده که رمپ اصلی به‌طول یک هزار و ۲۰۰ متر توسط چهار عدد پل از جاده بویین زهرا به سمت داخل شهر متصل می‌‎شود و دارای چهار پل در جاریز است که ۲ دستگاه از آن‌ها برای خط راه آهن می‌باشد و این پروژه دارای ۱۰ رمپA   تا L  و یک میدان اصلی است.

آقای مهندس حق لطفی عنوان کرد: پیمانکار پروژه تقاطع غیرهمسطح خلیج فارس قرارگاه خاتم الانبیاء(ص)  گروه تخصصی شهید رجایی می‌باشد که از مهرماه سال ۹۳ فعالیت خود را برای احداث این تقاطع غیرهمسطح آغاز کرد و اکنون آماده بهره‌برداری می‌باشد.